Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Duch w maszynie - Blog Olafa Szewczyka Duch w maszynie - Blog Olafa Szewczyka Duch w maszynie - Blog Olafa Szewczyka

18.05.2013
sobota

Robotów najazd na Polskę

18 maja 2013, sobota,

 

Znane z „Wojen gwiezdnych” droidy R2-D2 i R5-D4 dokonają dziś rekonesansu na ulicach Warszawy, by powrócić za tydzień z desantem w towarzystwie batalionu innych robotów, w tym androidalnych Nao.

Dziś, w sobotę 18 maja, między godzinami 14 a 17 będzie można natknąć się na droidy przemierzające trasę: ul. Bracka (start: Traffic Club) – Chmielna – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Plac Zamkowy. Warto wybrać się z dziećmi w te rewiry na spacer, będą miały frajdę, ale ów najazd to zaledwie preludium imprezy głównej: „II Nocy Robotów”. Świetnie się zapowiada, nie warto tego przeoczyć.

„II Noc Robotów” odbędzie się w piątek 24 maja w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów w Warszawie. Organizatorzy obiecują ponad sto atrakcji. Będą pokazy policji i straży pożarnej – zobaczymy, jak roboty pirotechniczne INSPECTOR I PIAP SCOUT rozbrajają bomby i wykrywają niebezpieczne substancje – wyścigi robotów sterowanych przez osoby z publiczności, robocie zapasy sumo. Robocie siły powietrzne będą reprezentować: quadro-, hepto-, hekto- i optokoptery, filmując całą imprezę z góry. Ze zmechanizowanej „fauny” zaanonsowano: Trąbę Słonia (czymkolwiek jest), RoboPsa, RoboLwa i CyberRybę piątej generacji – ponoć to najnowszy model – pływającą w basenie. Na gwiazdę wieczoru zapowiada się autonomiczny samochód o wdzięcznym imieniu Jurek.

No po prostu nie wypada się nie wybrać, zwłaszcza z dziećmi. Dla maluchów notabene przygotowano dodatkowe atrakcje, jak konkursy na RoboStrój i na imię dla powstającego w PIAP sześcionożnego robota kroczącego, czy też warsztaty Robot Dance – z naprawdę fajnymi nagrodami.

W dyskusji pod poprzednim wpisem zeszliśmy na drukarki 3D, gdzie już wspomniałem – ale warto to tu powtórzyć – że właśnie podczas Nocy Robotów zobaczymy, jak działają.

A na zachętę, aby przekonali się Państwo, jak fantastycznie zapowiada się ten wieczór:

I jeszcze pokaz robociego sumo, prosto z Japonii. Przedsmak sportowych emocji, jakich możemy się spodziewać podczas turnieju robotów w gmachu PIAP:

„II Noc Robotów”:

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 202

24 maja, godz. 17:00 – 24:00

wstęp wolny

Pełny program imprezy: www.nocrobotow.pl

Podaj dalej!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 10

Dodaj komentarz »
 1. Jestem przeciw
  Żeby było nie na temat, złośliwie i arogancko.
  Przez wiele lat interesowały mnie turnieje piłkarskie robotów (do 2050 mają wygrać z ludźmi). Były w Bremen i Hannoverze. Potem pojawiły się w Polsce i przestało to być interesujące.
  Wiele razy brałem udział w turniejach rycerskich czy rynkach średniowiecznych. Podziwiałem tysiące ludzi, którzy z wielkim zaangażowaniem odtwarzali życie średniowiecza. Dopóki nie pojechaliśmy na turniej do Dobrzynia, gdzie trzeba było za to samo płacić za bilety. Skończyło się.
  Mam takie dziwne uczcie, że wszystkie te polskie obchody (tu noc muzeów) nie wnoszą wiele nowego ale są próbą pokazania polskiego „ja też”. Taka polska zachłanność na wszystkie możliwe konkursy i stanowiska na świecie. A nawet pazerność. Ciągle mam wrażenie, że to nie jest prawdziwe życie czy prawdziwa potrzeba a tylko cyrk na pokaz: „oni robią, to i Polak potrafi to samo”.
  Świnia jestem i pewnie kogoś obrażam. Tyle, że czekam na cokolwiek robionego z serca i autentycznie, a nie przez firmę czy instytucję, która dostaje pewnie dotacje unijne na ten cel.
  A teraz plujcie na mnie bo zasłużyłem. Może to was zachęci do pójścia i sprawdzenia, czy mam rację.

 2. prosze tak trzymac!

 3. @zwo:
  jezus,maryja, pojedz ty na tydzien do bawarii to moze ci sie troche odwidzi…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. serce bije dla dortmundu, ale rozsadek kaze postawic na bayern, zwo 😉

 6. @ZWO

  Trudno mi zrozumieć tę niechęć do „Nocy robotów”. Zupełnie inaczej widzę przyczyny i sens takich działań. Niedawno głośno było o kanadyjskim astronaucie Chrisie Hadfieldzie, który zasłynął ciekawymi nagraniami z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Postanowił, że poleci w kosmos, gdy zobaczył jako kilkulatek lądowanie na Księżycu. „Noc robotów” też jest po to, by inspirować, otwierać oczy na możliwości nauki, perspektywy zaawansowanych technologii. Może jakieś dzieci, na których te pokazy zrobią wrażenie, w przyszłości zostaną ekspertami w dziedzinie cybernetyki?

  Poza tym to zwyczajnie świetna zabawa. O wiele lepiej chyba spędzać czas tak, niż gapić się na jakiś serial w telewizji.

 7. @byk
  Procesja na Boże Ciało jest w Bayern taka sama i tak samo interesująca jak w Warszawie. Lepszy pochód na Oktober Fest, ale to nie teraz.
  Swoją drogą taki wyjazd jest rzeczywiście odświeżający. Powraca spokój i lekkość myślenia.

  P.Szewczyk
  Dużo wody upłynie zanim się zrozumiemy. Takie wyobrażenia miałem 25 lat temu. Ale od czasu, kiedy się za to Polacy biorą, bardzo mi przechodzi. Może zamiast się nawzajem krytykować, lepiej by pomyśleć, jak to zmienić. No, ale czytam o nowej akcji „Orzeł potrafi” i odechciewa mi się nawet dyskusji.
  Pozdrawiam

 8. @zwo:
  tak, tylko, ze w bawarii nie tylko chodza na pielgrzymki, ale i produkuja roboty
  (mercedes testuje wlasnie samochod z automatycznym kierowca)

 9. w niemczech kursuje seria dowcipow o benedykcie i mercedesie
  (jak wiadomo ratzinger jezdzil najchetniej rowerem 😉 )

 10. @byk
  Ale Bajuwarzy to mało w porównaniu z BW. Nawet Fischer, ten od duebli, to Szwab. No i Berta Benz nie jechała z Górnej do dolnej Bawarii.
  Ale co tam, za którymś pobytem obejrzałem wreszcie dzisiaj bazylikę w Krzeszowie. Bayern ze swoim barokiem nie dorównuje. Tak pięknego kościoła jeszcze nie widziałem. To równoważy dziury na drodze do miasta. (Zresztą bazylika też została po Niemcach odziedziczona).

 11. katedra to zawsze pool position dla vita completativa, @zwo,
  ach,gdyby te nawy wyscigi wygrywaly, a nie ferrari!

css.php