Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Duch w maszynie - Blog Olafa Szewczyka Duch w maszynie - Blog Olafa Szewczyka Duch w maszynie - Blog Olafa Szewczyka

19.08.2014
wtorek

Wirtualne rejsy i spacery po Mazurach

19 sierpnia 2014, wtorek,
Street View Trekker - Giżycko 15

Pomost w Giżycku

Korzystają Państwo z Google Street View? Ciekawe, prawda? Można pospacerować ulicami Rzymu lub Kazimierza Dolnego, nie ruszając się z domu. Substytut prawdziwej turystyki, ale dobre i to – kto bowiem ma czas i pieniądze, by odwiedzić te wszystkie piękne miejsca osobiście?

Street View Trekker - Giżycko 18

Pomost w Giżycku

Problem ze Street View jest jednak taki, że zdjęcia te robione są aparatami zainstalowanymi na samochodzie. A przecież w wiele uroczych, wartych obejrzenia lokacji nie da się dojechać autem. W takie zaułki Google posyła Street View Trekkera – pieszego operatora z plecakiem zwieńczonym masztem z kamerami. Parę dni temu Trekker dotarł po raz pierwszy do Polski. Od 15 do 17 sierpnia w ramach akcji MapUp włóczył się po Mazurach.

Street View Trekker - Twierdza Boyen Giżycko

Twierdza Boyen w Giżycku

W ten oto sposób w ramach Street View będziemy mogli m.in. wyruszyć w rejs po jeziorze Niegocin, zwiedzić Wilczy Szaniec w Gierłoży, Park Zabytków Warmii i Mazur, Kwaterę Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych w Mamerkach, Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, Twierdzę Boyen, wejść na kładkę i taras widokowy w Giżycku.

Street View Trekker - Twierdza Boyen Giżycko 18

Twierdza Boyen

Trekker zawita(ł) też na Dolny Śląsk, by m.in. wdrapać się na najwyższy szczyt masywu Ślęży, przedreptać szlaki turystyczne obok dwóch wodospadów w Karkonoskim Parku Narodowym, zdobyć Szczeliniec w Górach Stołowych oraz Błędne Skały. Obfotografował arboretum w Wojsławicach, Ogród Zoologiczny w Łodzi, Skansen Lokomotyw w Zduńskiej Woli, Łazienki Królewskie w Warszawie i jeszcze parę innych ładnych lub po prostu interesujących turystycznie miejsc.

Street View Trekker - Twierdza Boyen Giżycko 9

Twierdza Boyen

Wszystkie te atrakcje będą dostępne amatorom wirtualnej turystyki po kolejnej aktualizacji Street View w 2015 r.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Z jednej strony fajnie móc poogladać a z drugiej strony ta prywatność…
  Twarze osób Google zamazuje, podobnie jak numery rejestracyjne samochodów. Ale psów już nie zamazuje. I wtedy mogę rozpoznać moich dawnych sąsiadów na spacerze w okolicach ich mieszkań po psach na smyczy.

  Czekam, kiedy kamera Google uwieczni sąsiada całującego się z całkiem nieswoją żoną a identyfikacyjnym dowodem w sądzie będą ich psy bawiące się w pobliżu. 😉

 2. @zza kaluzy: ja tez protestuje przeciwko naruszaniu prywatnosci Wawozu Krakow.

  A jak panski sasiac caluje sie z kochanka na PUBLICZNEJ ulicy i zostanie to uwiecznione, to nie jest to naruszanie prywatnosci, ale obnazanie debilizmu

 3. zza kałuży
  19 sierpnia o godz. 17:09
  Tak zamazuje twarze, że bez problemów rozpoznalem sąsiadow idacych ulicą.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Zaledwie na początku ery Gorbaczowa patrol milicyjny zatrzymał mnie „do wyjaśnienia” w Kijowie. Zostałem przewieziony radiowozem na posterunek milicji a moi gospodarze na politechnice zawiadomieni. Moją winą było fotografowanie mostu Moskiewskiego.

  Dobrze pamiętam tabliczki zakazujące fotografowania wiszące na wszystkich polskich dworcach kolejowych.

  A teraz wszystko można sobie obejrzeć nie ruszając się z domu. Łącznie z tym oknem na parterze, do którego łatwo się dostać z dachu pobliskiego garażu. A na garaż po śmietniku.
  Ilu okazji i jak szybko oraz tanio można w pół godziny poszukać!
  Co za wygoda dla profesjonalistów!

 6. zza kałuży
  19 sierpnia o godz. 23:42
  Tym oknem na parterze od ulicy jesienią „profesjonaliści” wyszli ode mnie, a weszli od podwórka. Ale bili na głowe inteligencją innych profesjonalistów, z których najmądrzejszy był pies tropiący.
  Pytales kiedys o e-PUAP. załozyłem, wysyłam pisma m wszystko dziala. tylko troche trudny (na poczatek) w obsludze.

 7. Dzisiejsza technologia jest niesamowita.

 8. Co by nie mówić o Google, to jednak ich działalność rewolucjonizuje internet, a nawet realny świat.

 9. Ciekawe, choć do tej pory w sumie nie myślałem o Street View w kontekście turystyki. Podobnie jak wszyscy miałem głupawą zabawę z oglądaniem miejsc, które już znam. Poza tym służy mi głównie do sprawdzania trasy. Jednak turystyka – czemu nie, jako przedsmak (albo posmak) wakacji może być.

 10. Wg. mnie to jest świetne rozwiązanie, czasami robię sobie takie wirtualne wycieczki po rożnych miejscach na świecie.

css.php